Spraw by Twoja torebka była idealna.

Jak uniknąć bałaganu w torebce.

Zdarzyło Ci się kiedyś szukać czegoś w torebce? Oczywiście, że TAK! Na temat bałaganu w damskiej torebce powstało już wiele legend i anegdot. Nasze piękne i modne dodatki często są wielkie, a ich zadaniem jest zmieścić pół domu i ćwierć garażu.

Torebka BETI

Kiedy kobieta zaczyna „kopać” w torebce w poszukiwaniu jakiejś rzeczy, trwa to sporo czasu, a większość mężczyzn uważa to za zabawne lub irytujące.
Czy możliwe jest tak się zorganizować, żeby uniknąć tego chaosu i dźwigania zbędnych kilogramów? Pewnie, że można. Jest na to kilka prostych sposobów. Zdradzę Ci też mój wypróbowany sposób na to, żeby nie tylko dobrze zorganizować torebkę, mieć w niej wszystko, co niezbędne, ale też UTRZYMAĆ TEN STAN.
NIEZBĘDNIK TOREBKOWY

Przygotowując się do napisania tego akapitu stwierdziłam, że to temat na osobny artykuł. Wiele już ich napisano i ze zdziwieniem stwierdziłam, że albo ja mam nietypowy ZESTAW TOREBKOWY, albo autorzy tekstów, nie noszą torebki, tylko dali się ponieść wyobraźni. Dziś w skrócie: telefon, portfel, power bank lub ładowarka, klucze, chusteczki (ja nosze i suche i małą paczuszce nawilżanych), długopis i notes (sama od pewnego czasu prowadzę bullet jurnal dzięki temu mam jeden podręczny do wszystkiego), szminki (dla zdrowia kręgosłupa, wypadałoby się ograniczyć do jednej, ale ja mam trzy), mała kosmetyczka z lekami i środkami higienicznymi.
JAK DOBRZE ZORGANIZOWAĆ TOREBKĘ


Najczęściej szukaną rzeczą w torebce są klucze. Skąd to wiem? Z autopsji ? Małe i złośliwe, spadają na samo dno i mają w zwyczaju uciekać na widok naszej ręki. Jest na nie sposób: PASEK Z KARABIŃCZYKIEM. Ma go bardzo niewiele torebek, a to prosty i praktyczny gadżet. Bardzo szybko stał się stałym elementem MOMMY BAG. To wielka torba, dla mamy, która zabiera ze sobą pół dziecięcego pokoju, kawałek łazienki oraz 10 kg miłości i cierpliwości.
Do takiego karabińczyka można też dopiąć małą kosmetyczkę lub portfel.
Sposobem na opanowanie reszty „towarzystwa” są kosmetyczki, etui i organizery. Podstawowy zestaw torebkowy mamy podobny, ale prawda jest taka, że każda z nas ma swoje, specyficzne potrzeby.
Mama malucha musi mieć przy sobie pieluch i wilgotne chusteczki, zestaw ubranek i przekąski. Nawet jeśli na te rzeczy ma ozdobną torbę, to w niej też nie trudno o zamęt. Wystarczy pieluszki i chusteczki schować w wygodnym organizerze, ubranka w worku a przekąski w pudełku.

Jeśli Twoja torebka pomaga Ci przejść przez aktywny dzień w pracy, to pewnie zabierasz ze sobą podstawowe leki, np. na ból głowy, i środki higieniczne czy kosmetyki. To najlepiej trzymać w małej kosmetyczce. Okulary, zarówno korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne trzeba chronić w odpowiednim etui. Fankom pisadeł (do których, z racji prowadzenia bullet jurnal, ostatnio się zaliczam) niezbędny będzie piórnik. Pendrive, słuchawki czy ładowarkę możesz mieć w piórniku lub osobnym etui. Jeśli lubisz być przygotowana na awaryjne sytuacje, zapewne nosisz ze sobą dodatkowe rajstopy czy bluzkę. Warto spakować je do woreczka.


Wybierając torebkę, zwróć uwagę czy będziesz miała wygodny dostęp do jej wnętrza. W jaki sposób się zamyka. Jeśli jeździsz komunikacją miejską, pewnie będzie wolała torebkę na zamek. Jeśli samochodem, torba na magnes, do której łatwo włożyć rękę będzie wygodniejsza. Sprawdź, czy ma kieszonki, które pomogą Ci przechowywać drobiazgi. Kieszeń na zamek świetnie zabezpieczy Twoje skarby, ale do kieszonek wsuwanych łatwiej coś włożyć i wyjąć. Wspomniany już, karabińczyk na klucze lub kosmetyczkę jest nie do przecenienia, przy naprawdę dużych torebkach. Ja wszywam je też, na życzenie Klientki, w torby plażowe.

TORBA PLAŻOWA


CO ZROBIĆ, ŻEBY BAŁAGAN NIE POWRÓCIŁ DO TOREBKI?
A teraz najtrudniejsze!!! Bałagan w torebce wraca jak efekt jojo po diecie odchudzającej. Niewiele z nas nie ma tyle samodyscypliny, żeby nie wrzucić czasem czegoś przypadkowego do środka, wszystko zawsze odkładać na miejsce i trzymać się zasad. Ja też nie jestem w tym dobra. Zwykle po jakimś czasie, ze zdziwieniem stwierdzałam, że moja torebka waż tyle, co worek cegieł.
Przyznać się, która z Was znalazła w swojej kiedyś młotek, którego używała miesiąc temu? Albo rękawiczki dziecka w maju?
Też tak miałam. Ale już tak nie jest! Jak to możliwe? Jak to się stało, że opracowałam sposób na ujarzmienie mojej torebki?
Jestem fanką podcastów. Odkryłam je parę lat temu i nie wyobrażam już sobie bez nich życia. Pozwalają nam wykorzystać czas, który uważałyśmy za stracony, np. podczas stania w korku. Można też upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, słuchając podczas biegania lub sprzątania.
Jednym z podcastów, których słucham regularnie, jest „Z pasją o mocnych stronach”. Dominik Juszczyk w jednym z nich opowiadał o swoim PRZEGLĄDZIE TYGODNIA. O tym, jak w każdą sobotę poświęca trochę czasu na uporządkowanie swoich spraw. Ciekawych szczegółów odsyłam do podcastu. Ja, przez przypadek, do tej cotygodniowej rutyny, dodałam PRZEGLĄD TOREBKI. Raz w tygodniu (choć czasem rzadziej np. jak znów jest za ciężka), wysypuję wszystko z torebki. Przy okazji wytrzepuję okruchy i paprochy, nie mam pojęcia, skąd one się tam biorą ?. Szybko wyłapuję to, co do wyrzucenia (u mnie to najczęściej papierki po batonikach – to mi je podrzuca, nie wiem). To, co nie powinno w niej być, np. skarpety mojego syna, wraca na swoje miejsce, a to, co niezbędne segreguję do kosmetyczek, organizerów i kieszonek.
To chyba najlepsza rzecz, jaką robię w PRZEGLĄDZIE TYGODNIA. Dzięki poświęceniu tych kilku minut później łatwiej wszystko znajduję, niczego mi nie brakuje i nie noszę 10-kilogramowej torebki.

Torebka APRIL MINI szara z KOLEKCJI KWIATOWEJ


Przywiązujemy ogromną wagę do naszych torebek. Chcemy, żeby były ładne, modne i praktyczne. Mam dla Was dobrą wiadomość – te dodatkowe gadżety też mogą takie być. Mogą stanowić komplet lub być w neutralnych, pasujących do wielu rzeczy, kolorach. Część bez problemu zamówisz w naszym sklepie. Pamiętaj, że realizujemy też zamówienia indywidualne – możesz napisać na kontakt@wyczarowane.com, a my uszyjemy to, czego potrzebujesz!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *