„…mam fartuszek z muchomorkiem, do przedszkola chodzę z workiem.”


Czasy fartuszków już są za nami, jednak worek to wciąż atrybut przedszkolaka.


Sierpień to taki miesiąc, w którym zaczynamy myśleć o wyprawce do przedszkola i do szkoły. Dzieciaki wciąż cieszą się latem, a mamy planują, organizują, kupują.
Sezon na worki i worko/plecaki w pełni, a mi przypomniał się ten wierszyk i moje początki w przedszkolu.

Znałam ten wierszyk zanim poszłam do przedszkola, a wers o worku wyrył mi się w pamięć niesamowicie. Z dumą, pierwszego dnia, stanęłam na progu Przedszkola „Nad Magnolią”, odnalazłam swój wieszaczek i powiesiłam worek. Jakie było moje rozczarowanie, kiedy po południu ukazało się, że worek zostaje! Przecież do przedszkola CHODZI SIĘ Z WORKIEM! Dzięki wierszykowi wiedziałam to na pewno. Morze łez spowodowało, że mama uszyła mi drugi, i tak zasuwałam z nim codziennie z wielką radością.

Dziś wybór w sklepach jest ogromny i mamy nie muszą już same szyć. Coraz częściej wybieramy dla swoich dzieci, wyjątkowe i piękne produkty. Wyczarowane od lat tworzy worki i worko/plecaki dla dzieci i dorosłych. Możesz je u nas zamówić w SKLEPIE lub z wszywką z imieniem, pisząc do nas wiadomość na kontak@wyczarowane.com albo na FB. Takie podpisanie rzeczy dziecka często jest wymagane w przedszkolu.

Ponieważ szycie wraca do łask, staje się hobby wielu mam, uszycie worka lub worko/plecaka dla swojego malucha do przedszkola czy do szkoły to wielka przyjemność. Jeśli masz ochotę spróbować, zajrzyj do instrukcji szycia, napisanej przez mnie, którą znajdziesz TUTAJ. Masz do wyboru, aż dwa sposoby szycia, z podszewką i bez.

Muszę przyznać, że do tej pory nie szyłam worko/plecaków bez podszewki. Bałam się strzępiących się tkanin i kiepskiego efektu. Panele, które dostałam od Rudej Mamy są jednak takiej jakości, że materiał się nie strzępi. To naprawdę bardzo proste szycie, dla początkujących. Dokładnie opisałam, też sposób szycia worko/plecaka z podszewką. To nieco trudniejsze, jednak jeśli masz maszynę i chęć, to z moimi wskazówkami na pewno dasz radę! Dołącz też do naszej grupy na Facebooku SZYCIE DLA DZIECI, gdzie wspieramy wiedzą i doświadczeniem.

W pracowni wiele powstaje też innych elementów wyprawki przedszkolnej:

-śpiworki
-kołderki
-poduszki
-poszewki.


Wszystko to szyjemy zgodnie z wymaganiami danego przedszkola i upodobaniami Waszych Maluchów. Wszywamy też metki z imieniem lub imieniem i nazwiskiem. Dzięki temu we wrześniu nasi Klienci radośnie rozpoczną nowe przygody.

Ten wierszyk i mama, która uszyła mi drugi worek sprawiły, że mam teraz piękne i zabawne wspomnienie z przedszkola. Warto sprawiać by nasze dzieci też z uśmiechem wspominały te dni. Mój Prezes ds. Robienia Zamieszania, czyli Wojtek już zamówił sobie swój wymarzony worko/plecak. A jak jest u Was?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.